Forum Discuţii juridice Executare silită plata taxe timbru
Discuție deschisă în Executare silită

plata taxe timbru

am si eu o intrebare. am un bilet la ordin de investit la sibiu. Firma mea e din prahova. unde platesc taxele de timbru pentru investire? in ce cont ? multumesc
Platiti o taxa judiciara de 4 lei la primaria din localitatea unde isi are firma dvs sediul. Conturile primariilor difera de la localitate la localitate.
Costel DRAGOMIR, Avocat
si daca platesc prin banca tre sa imi dea cei de la primarie contul?
Sunati la primarie si o sa va comunice contul pentru plata taxe de timbru.
Comisionul bancar s-ar putea sa fie mai mare decat valoarea taxei de timbru.

Puteti sa rugati oe cineva sa va faca plata - ii dati numai CUI-ul.